11-й Фестиваль американського кіно «Незалежність» у Києві
Новe незалежне кіно зі Сполучених Штатів, документальні фільми від American Film Showcase та ретроспектива Девіда Лінча. 13-19 травня у київському кінотеатрі «Жовтень».

У фокусі фестивалю американського кіно «Незалежність» (American Independent Film Festival) актуальні ігрові та документальні фільми на соціально важливі теми, що демонструють розмаїття США, американського кінематографу та силу незалежного творчого мислення. Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні.
ПРОГРАМА
До художньої та документальної програм фестивалю увійшли номінанти та лауреати престижних кінофорумів світу, зокрема кінопремій «Оскар» та «Золотий Глобус», фестивалю Санденс, кінофестивалю у Каннах, Берлінського кінофестивалю.

Спеціальною подією «Незалежності» стане ретроспектива Девіда Лінча, присвячена 75-му дню народження режисера та 25-й річниці його видатного фільму «Малголланд Драйв». У програмі також культові роботи режисера: "Синій Оксамит" та "Дикі Серцем".

У цьому році фестиваль пройде у гібридному форматі. Покази відбудуться у Києві у кінотеатрі «Жовтень», а декілька документальних стрічок будуть доступні для онлайн перегляду на території всієї України.

Фестиваль відкриє картина Звук Металу (Sound of Metal), номінат на «Золотий Глобус 2021» за найкращу акторську гру, Фільм про силу духу та людський вибір, вражає своїм новаторським саунд - дизайном.
АБОНЕМЕНТИ
Фестиваль американського кіно «Незалежність» вперше представляє систему глядацьких абонементів. Його власники матимуть змогу відвідати покази всієї художньої програми фестивалю за умови попереднього бронювання квитка на показ через квиткову систему.
ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛЮ
ІГРОВА ПРОГРАМА
Mінарі (Minari), реж. Лі Ісаак Чанг
«Золотий глобус» за Найкращий фільм іноземною мовою. Напівавтобіографічна драма про корейську родину, що намагається пристосуватися до ролі іммігрантів в Америці.
Ґлорії (The Glorias), реж. Джулі Теймор
Актуальний байопік про ікону фемінізму Ґлорію Стайнем, одну з постатей якої зіграла Джуліанна Мур.
Прийдешній світ (The World to Come), реж. Мона Фаствольд
Ліричний вестерн про жіночу пристрасть в Америці XIX століття. Фільм став подією на 77-му Венеційському кінофестивалі та був відзначений нагородою Queer Lion.
Звук Металу (Sound of Metal), реж. Даріус Мардер
Історія панк-барабанщика, який поступово втрачає слух. Виконавець головної ролі Різ Ахмед, отримав номінацію на «Золотий Глобус 2021» за найкращу акторську гру.
Мейнстрим (Mainstream), реж. Джія Коппола
Нова робота від Джії Копполи, наймолодшої режисерки з відомої італійсько-американської родини кіномитців. Комедійна драма про руйнівну силу соціальних медіа.
Сурогат (The Surrogate), реж. Джеремі Херш
Гостра інді-драма на тему сурогатного материнства. Номінація «Найкращий ігровий фільм» у Конкурсі молодих режисерів Міжнародного кінофестивалю у Сан-Паулу.
Ніколи. Рідко. Іноді. Завжди. (Never Rarely Sometimes Always), реж. Елайза Гіттман
Приголомшуюча історія вагітності молодої дівчини, яка вражає чесністю і емоційністю. Фільм викликав резонансні відгуки і обговорення, та отримав Ґран-Прі журі 70-го Берлінського кінофестивалю.
ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ
Реслінг (Wrestle), реж. Сюзанна Герберт, Лорен Белфер
Погляд на шкільне виховання дітей з неблагополучних сімей у Америці.
Місячна Соната (Moonlight Sonata), реж. Айрін Тейлор Бродськи
Твір відомого композитора у сучасному контексті. Глухота з точки зору трьох героїв фільму: вада чи особливість?
Точка Свідомості (Conscience Point), реж. Трева Вармфелд
Протистояння корінного населення та корисливих забудовників у боротьбі за райський півострів Шиннекок Хіллз.
Сейтан та Адам (Satan and Adam), реж. В. Скотт Бальсерек
Надихаючий документальний фільм про силу музики та дружби на прикладі легендарного блюзового дуету з Гарлему.
Скалічений табір (Crip Camp), реж. Джеймс Лебрект, Ніколь Ньюнгем
Табір для людей з особливими потребами стає місцем зародження нового соціального руху за рівність. Фільм від продюсерської компанії Барака та Мішель Обами Higher Ground Productions. Увійшов до лонг ліста номінантів на премію Оскар 2021.
Ремікс: ХІП-ХОП Х МОДА (The Remix: HIP HOP X FASHION), реж. Ліза Кортес, Фара Екс
Екскурс в історію хіп-хоп стилю та його міжнародної популярності.
Аполло (The Apollo), реж. Роджер Росс Філіпс
Унікальна історія однієї з найзнаковіших пам'яток Нью-Йорка, театру «Аполло», який створив можливості для нових талантів і став стартовим майданчиком для безлічі художників, серед яких Біллі Холідей, Арета Франклін, Елла Фіцджеральд та інші.
Мерія (City Hall), реж. Фредерік Уайзман
Новий фільм від американського метра світового документального кіно. Спеціальний 4,5 годинній показ його погляду за лаштунки міської ради Бостона.
Неначе в раю (Some Kind of Heaven), реж. Ленс Оппенгайм
Чи солодко живеться резидентам розкішного притулку для літніх людей у Флориді? Візуально захоплююча документальна стрічка, спродюсована Дареном Аронофськи.
Показ 10 фільмів від лабораторії документального кіно IndieLab 2021 за участі авторів та показ найкращих фільмів лабораторії IndieLab за минулі роки.
РОЗКЛАД ТА КВИТКИ НА ОКРЕМІ ПОКАЗИ – ТУТ ТА В КАСІ КІНОТЕАТРУ «ЖОВТЕНЬ»
Всі фільми демонструються мовою оригіналу з субтитрами.
Вже згодом покази програми фестивалю відбудуться у Львові, Харкові, Одесі.