ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Фестиваль американського кіно стартує 21 травня в Києві

З 21 по 24 травня у Києві за підтримки Посольства США в Україні пройде фестиваль американського кіно «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ». Цього року фестиваль представить програму документального кіно, інтерес до якого зростає з кожним роком. Як завжди, покази будуть супроводжуватись обговореннями, панельними дискусіями і майстеркласами. Вхід на всі покази та заходи вільний.

Фільми, які буде показано під час фестивалю, висвітлюють різні теми: екологічні, політичні, соціальні, іноді несподівані, але важливі для США сьогодні. Ці теми не залишать байдужими і українського глядача.

Відкриє фестиваль повнометражна документальна стрічка «Ніч зникає» про так зване світлове забруднення і шкідливі наслідки поступового зникнення нічного неба. На показі буде присутній режисер фільму Іан Чейні.

Про різні аспекти кризи у газетній індустрії розкаже фільм «Чорно-білі і вимираючі». Повна гумору стрічка «Ферма у вантажівці» представить унікальний підхід до фермерства у великому місті, глядачі подорожуватимуть Нью-Йорком, щоб побачити найдивніші міські ферми. Три надзвичайні ресторани і неймовірні люди, що ними керують, стали героями стрічки «Тарілки у повітрі» – фільму, який досліджує багатозначну суть їжі та її здатність об'єднувати людей. Стрічку «Давай, збудуй!» присвячено підліткам із занедбаного селища міського типу, які намагаються збудувати краще майбутнє для своєї громади, а також дизайнерському мисленню, що впливає на розвиток дітей та їхні уявлення про себе. Гострі питання сексуальних домагань і ґендерної рівності у фільмі «Аніта» лауреата премії «Оскар» режисерки Фріди Мок досліджуються через інтимну історію Аніти Гілл – жінки, яка насмілилась говорити правду на всю країну. «Прискорений курс мужності» для молодого чоловіка, який вирушає у подорож Північною Африкою та Близьким Сходом, озброєний відеокамерою, – це «Навести і натиснути» від двічі номінованого на нагороду Американської кіноакадемії режисера-документаліста Маршалла Каррі. Робочі місця чи довкілля – головне питання фільму «Уранова забігайлівка». Насичена яскравими фотографіями з вулиць Нью-Йорка, стрічка «Вулиця для всіх» розповідає про життя й роботу найкращих вуличних фотографів та про місто, яке їх надихає. Більшість фільмів, які буде показано цього року, надано програмою «American Film Showcase».

Уже вдруге в рамках фестивалю американського кіно «Незалежність» працюватиме лабораторія з кіновиробництва для молодих митців «Інді Лаб» – двомісячний цикл практичних майстеркласів зі створення документальних фільмів. Результати роботи лабораторії, 10 короткометражних стрічок, буде показано під час фестивалю.

У рамках фестивалю пройдуть і майстеркласи гостей: режисера-документаліста, автора стрічок «Ніч зникає» та «Ферма у вантажівці» Іана Чейні та одного з найкращих експертів у сфері авторського права Майкла Доналдсона, який займається захистом прав незалежних кінематографістів понад тридцять років. Американська асоціація адвокатів (American Bar Association) назвала його «юридичним Обі Ван Кенобі» та «гуру правомірного використання у галузі кінодокументалістики».

Дещо скорочену програму фільмів буде показано у Харкові з 25 про 27 травня в кінотеатрі «8 ½».

Докладніше про програму, розклад показів і майстеркласів дивіться на сайті aiffua.com, https://www.facebook.com/aiffua та на сайті Кінотеатру «Київ». poster