ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Гості фестивалю: Дон Арґотт і Шина М. Джойс

В рамках фестивалю «Незалежність» режисери Шина М. Джойс і Дон Арґотт проведуть майстер-клас 

Режисер і оператор Дон Арґотт заснував компанію 9.14 Pictures із продюсером Шиною М. Джойс 2002 року. А разом із монтажером Деміаном Фентоном вони зняли «Рок-школу» (Rock School) – першу повнометражну документальну стрічку їхньої компанії. Прем'єра відбулася на Лос-Анджелеському кінофестивалі 2004 року, права на фільм придбала Newmarket Films/Picturehouse Films. Фільм одержав низку дуже схвальних відгуків на таких фестивалях, як «Санденс» і «На Південь через Південний Захід», та у пресі (Variety, The Hollywood Reporter, Ebert & Roeper). Світова кінотеатральна прем'єра «Рок-школи» відбулась у червні 2005, на DVD – у вересні 2005, на телеканалі A&E Television – 2006.

«Два дні в квітні» (Two Days in April) – другий повнометражний документальний фільм 9.14 Pictures. У ньому йдеться про чотирьох гравців у американський футбол, яких відібрали до Національної футбольної ліги. Стрічку знято на замовлення Red Envelope Productions, і зараз її можна переглянути за допомогою платного відеосервісу Netflix, або придбати копію у відеокрамниці. Також вона була показана на телеканалі Documentary Channel.

Їхній третій фільм – «Мистецтво крадіжки» (The Art of the Steal) – хроніка змагання за контроль над колекцією картин Фонду Барнса періоду постімпресіонізму та раннього модерну вартістю в 30 мільярдів доларів США. Фільм було придбано IFC Films на Торонтському МКФ 2009, також покази відбулися на Нью-Йоркському кінофестивалі та AFI. Кінокритик Роджер Еберт назвав «Мистецтво крадіжки» одним із найкращих документальних фільмів 2010 року. Телепоказ відбувся на кабельному телеканалі Showtime, а зараз фільм демонструється на каналі Sundance Channel і його можна придбати на DVD.

«Останні дні тут» (Last Days Here) вийшли в кінопрокат у березні 2012, після світової прем’єри на фестивалі «На Південь через Південний Захід». Придбана IFC Films стрічка веде про Боббі Ліблінґа – лідера культового гард-рок/геві-метал гурту Pentagram. Інтимні, щирі та несподівано кумедні «Останні дні тут» розповіли неймовірну історію чоловіка на перехресті між життям і смертю, та завоювали нагороди багатьох фестивалів, включаючи відзнаку IDFA PLAY за найкращий музичний документальний фільм на Міжнародному фестивалі документальних фільмів Амстердам.

Їхній останній наразі фільм – АТОМНІ ШТАТИ АМЕРИКИ – відправляє глядача в подорож по американським атомним містечками, і вивчає правду та міфи про атомну енергетику. Світова прем’єра фільму відбулася в Американському конкурсі документальних фільмів фестивалю «Санденс» 2012. Фестивальне життя фільму досі триває по всьому світу.

9.14 Pictures також серйозно співпрацює з музичною індустрією, шляхом створення бонусних DVD та електронних прес-кітів для таких клієнтів, як Sony Music, співпрацюючи з музикантами, серед яких у різний час були – Майкл Джексон, Оззі Озборн, Ніл Даймонд. Нещодавно компанія завершила роботу над бонусними матеріалами для Nickelodeon з гуртом Naked Brothers Band та Мірандою Косґров із iCarly. Компанія продовжує працювати над музичними, телевізійними та кінопроектами.