ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Гості фестивалю: Роберт Вейді

В рамках фестивалю «Незалежність» режисер Роберт Вейді проведе майстер-клас.
 
Серед документальних фільмів Роберта Вейді, присвячених життєписам американських гумористів: «Брати Маркс у двох словах» (The Marx Brothers in a Nutshell), «Чистий Вільям Клод Філдс» (W.C. Fields Straight Up; нагорода «Еммі»), «Морт Саль: Лояльна опозиція» (Mort Sahl: The Loyal Opposition) та «Ленні Брюс: Присягаюся казати правду» (Lenny Bruce: Swear to Tell the Truth; нагорода «Еммі», номінація на «Оскара» за найкращий повнометражний документальний фільм).
 
1996 року Вейді став сценаристом та продюсером художнього фільму «Мати Темрява» (Mother Night), за однойменним романом Курта Воннеґута. У 1999 працював як продюсер та режисер над спеціальною гумористичною програмою телеканалу HBO «Ларрі Дейвід: Вгамуй свій ентузіазм» (Larry David: Curb Your Enthusiasm), що стала плацдармом для серіалу-лауреата «Золотого глобуса» «Вгамуй свій ентузіазм», над яким Вейді працював як головний режисер та виконавчий продюсер перші п’ять сезонів. Він чотири роки поспіль одержував номінації на «Еммі» в категоріях «Найкращий комедійний серіал» та «Найкраща режисура комедійного проекту»; під час третього сезону Вейді здобув «Еммі» за режисуру. Він повернувся до серіальної команди минулого року, аби зафільмувати епізод «Палестинське курча», що спричинив жваве обговорення, і приніс режисерові престижну нагороду Гільдії американських режисерів та чергову номінацію на «Еммі».
 
2008-го в світ вийшов повнометражний дебют Вейді «Як втратити друзів і змусити всіх тебе ненавидіти” (How to Lose Friends & Alienate People) із Саймоном Пеґґом, Кірстен Данст, Джеффом Бріджесом та Меґан Фокс у ролях, – виробництво Великобританії. 2011-го Вейді повернувся до свого документального коріння, знявши славнозвісний ВУДІ АЛЛЕН: ДОКУМЕНТАЛЬНИЙ ФІЛЬМ. Знятий за цілковитого сприяння легендарного та невловимого режисера, фільм із захватом зустріли критики і називали його ґрунтовною біографією Вуді Аллена. Відібрана до Секції класики Каннського МКФ, стрічка наразі з успіхом іде в світовому прокаті.
 
Офіційна сторінка Whyaduck Productions: www.duckprods.com