ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Фільми AIFF 2012: Бруклінський зáмок

Brooklyn Castle

Спеціальна закрита ОСВІТНЯ ПОДІЯ: попередній перегляд фільму, зустріч із продюсером Браяном Шульцем, панельна дискусія

Бруклінський зáмок

США/ 2012/ 101'
Дітям перегляд фільму дозволено у супроводі батьків

Режисер: КЕТІ ДЕЛЛАМАДЖОРЕ
Продюсери: КЕТІ ДЕЛЛАМАДЖОРЕ, НЕЛСОН ДЕЛЛАМАДЖОРЕ, БРАЯН ШУЛЬЦ
Оператор: БРАЯН ШУЛЬЦ
Монтаж: НЕЛСОН ДЕЛЛАМАДЖОРЕ
Композитор: БРАЯН ЗАЦ
Виробництво: Rescued Media, Le Castle Film Works

Нагорода – Бруклінський кінофестиваль 2012 – Приз найкращому новому режисерові,
Кеті Делламаджоре

Нагорода – Остінський кінофестиваль SXSW  2012 – Приз глядацьких симпатій

Нагорода – Канадський міжнародний фестиваль документального кіно Hot Docs 2012 – Десять фільмів, обраних глядачами

Нагорода – Філадельфійський кінофестиваль 2012 – Приз глядацьких симпатій, особлива відзнака – За документальний фільм,
Кеті Делламаджоре

Історії п'яти членів шкільної шахової команди з бідного району, що здобула більше перемог на національних змаганнях, ніж будь-яка інша команда в країні. Фільм показує, з якими складнощами дітям доводиться стикатися як в особистому житті, так і за шаховою дошкою. Фільм однаковою мірою присвячений як болю їхніх поразок, так і очікуванням перемоги.

Трейлер

Синопсис

Документальний фільм про міську школу № 318, де понад 65 відсотків учнів належать до сімей із прибутком, нижчим за федеральну межу бідності, і якій пощастило мати найкращу в країні шахову команду неповної середньої школи. (Якби Альберт Ейнштейн, чий кваліфікаційний рівень складав 1800 балів, приєднався до цієї команди, він був би лише п’ятим найкращим гравцем). Шахи перетворили школу, яку в 2003 році визнали такою, що «потребує вдосконалення», на одну з найкращих у Нью-Йорку. Але ряд викликаних економічною кризою скорочень бюджету для громадських шкіл тепер може знищити нелегко здобуті успіхи.

Фільм складають історії п'яти членів шахової команди, що здобула більше перемог на національних змаганнях, ніж будь-яка інша команда в країні – з якими складнощами дітям доводиться стикатися як в особистому житті й за шаховою дошкою? Фільм однаковою мірою присвячений як болю їхніх поразок, так і очікуванням перемоги. За іронією долі, найбільші перешкоди для них створюють не конкуренти, а кризові скорочення бюджету для всіх позакласних видів діяльності в їхній школі. БРУКЛІНСЬКИЙ ЗÁМОК демонструє, як пристрасть дітей до гри в шахи зміцнює їхню віру в те, чого вони можуть досягти в житті. Зрештою, якщо вони можуть упоратися з найскладнішою у світі грою, то чи є щось таке, що їм не під силу?

Про команду

Шахова команда школи № 318 зараз налічує 85 гравців і завоювала тридцять титулів у національних шахових чемпіонатах. У квітні 2012 року вона стала першою командою середньої школи, що виграла Національний чемпіонат із шахів. Її було вшановано на спеціальній церемонії в присутності мера Нью-Йорка Майкла Блумберґа, а її тріумф було відзначено на першій сторінці The New York Times. 

Гість фестивалю

Brian Schulz

Браян Шульц одержав національну спортивну нагороду Emmy за роботу над серіалом каналу Showtime «Франшиза: Сезон із командою Giants»; також він тричі одержував нью-йоркську нагороду Emmy як оператор телепродукції Вищої бейсбольної ліги. Будучи одним із провідних операторів Ліги, він працював по всій країні, фіксуючи найдраматичніші миті бейсболу. Шульц – ветеран на іграх «Усіх зірок» та «Світової серії», його винахідливу роботу за кіно- та HD-камерою можна побачити в телеанонсах та спеціальних телепрограмах. Він працював над серіалом телеканалу YES «Янкіграфія», відзначеного нагородами Emmy та World Series Film. Також Шульц зняв низку музичних кліпів та став оператором короткометражного фільму «Пошкоджене» (Damaged Goods, 2012). БРУКЛІНСЬКИЙ ЗÁМОК – його перший повнометражний фільм, над яким він працював як оператор і продюсер. Закінчив Університет Коннектикута, живе і працює в Нью-Йорку.