ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Фільми AIFF 2012: Як пережити чуму

How to Survive a Plague

Як пережити чуму

США/ 2012/ 120'

Режисер: ДЕЙВІД ФРАНС
Продюсери: ДЕЙВІД ФРАНС, ГОВАРД ҐЕРТЛЕР
Сценарій: ДЕЙВІД ФРАНС, ТОДД ВУДІ РІЧМЕН, ТАЙЛЕР ВОЛК
Оператор: ДЕРЕК ВІЗЕГАН
Монтаж: ТОДД ВУДІ РІЧМЕН, ТАЙЛЕР ВОЛК
Композитор: СТЮАРТ БОҐІ
Виробництво: Public Square Films, Ninety Thousand Words

Номінація – Кінофестиваль «Санденс» 2012 – Приз великого журі – Документальні фільми,
Девід Франс

Історія двох об’єднань – ACT UP (Дій!) і TAG (Група активістів за лікування), чия активність і новаторський підхід перетворили СНІД зі смертного вироку на хворобу, з якою можна жити. Зіткнувшись із небезпекою власної смерті, група молодих людей, багато з яких – ВІЛ-позитивні молоді чоловіки, своїми діями зламала шаблонні уявлення радикально налаштованих політиків Вашинґтону й медичної спільноти.

Трейлер

Синопсис

Історія двох об’єднань – ACT UP (Дій!) і TAG (Група активістів за лікування), чия активність і новаторський підхід перетворили СНІД зі смертного вироку на хворобу, з якою можна жити. Незважаючи на відсутність відповідної наукової підготовки, ці активісти знайшли шляхи проникнення у фармацевтичну промисловість і допомогли знайти нові перспективні препарати, у рекордний час перевівши їх зі стадії випробування до безпосереднього постачання пацієнтам. Маючи безперешкодний доступ до скарбниці архівних, раніше не оприлюднених кадрів 1980-1990-х років, кінорежисер Дейвід Франс занурює глядача в атмосферу контроверсійних дій, палких суперечок, дошкульних невдач і радісних перемог майбутніх героїв.

Відгуки критиків

«Потужна оповідь, майже без прикрас... Зворушлива і прискіплива документальна стрічка про громадські рухи, пов’язані зі СНІДом, у кінці 1980-х і на початку 1990-х».
A.O. Скотт, The New York Times

«…Епічна розповідь про героїзм та стійкість, і разом з тим корисний зразок для будь-якого молодого руху активістів – демонстрація ефективності стратегії одночасних дій зовні та всередині».
Дейвід Руні, The Hollywood Reporter