Інді Лаб

Крим-Січ

МАКСИМ ДОНДЮК: режисер-постановник, режисер монтажу, оператор-постановник, перша камера
МИКОЛАДОНДЮК: помічник режисера, друга камера
ЮРІЙ САМСОН: композитор

КРИМ-СІЧ досліджує реалії існування українського дитячого військового табору. Ми спостерігаємо за юними «захисниками Батьківщини» під час бою, тренувального марш-кидку та стрільби по мішенях, аби чітко зрозуміти, що розуміється тут під патріотизмом, навіщо навчати військовій науці у мирний час, а також дізнатися, кого учасники табору вважають своїм умовним ворогом.

Love… Share

АНАСТАСІЯ ХОНЯКІНА: режисер
СЕРГІЙ РОЗОВ, АНДРІЙ ПЕРУН: оператори
АНАСТАСІЯ ХОНЯКІНА, АНДРІЙ ПЕРУН: монтаж

Вони виконують наказ. На їхньому шляху спочатку сотні. Потім – сотні тисяч… таких як вона.

ЕКЗАРХ

НАДІЯ ПАРФАН: сценарій, режисер
МАРІЯ СТОЯНОВА: оператор, монтаж

Молодий православний священик вирішив піти з Києво-Печерської Лаври, де стало забагато нетерпимості та лицемірства. Його нова паства – це геї, лесбійки, бісексуальні і трансгендерні люди, а також люди, що живуть зі СНІДом. Та офіційна православна церква відмовляє їм у праві бути християнами, а гомофобне суспільство змушує приховувати свою сексуальну орієнтацію. Що повинно статися, щоб ЛГБТ прийняли до лона Церкви?

Не просто Микола

ОКСАНА ШОРНИК: режисер, автор сценарію, оператор
ОЛЕКСІЙ КУЧЕРОВ, СЕРГІЙ ДОЦЕНКО: монтаж

"Коли хочеться охопити усе, треба обирати лише одне. Я все одно лишаюся священиком". Історія священика, котрий щодня стоїть перед вибором. Хто він? Священик чи еколог? Священик чи громадянин? Священик чи просто людина?

Без паспорта

КРИСТИНА ЛЮЛЬЧЕНКО: режисер
АНДРІЙ ДЗЮНЯ: оператор

Цей фільм – про те, що можна, й чого не можна у світі людини, яка не має паспорту. Головний герой – Олександр Шайго. Він, з його власних слів, народився у Якутії й по народженні так і не був ніде зареєстрований, тож до цього дня не має жодного документу, що посвідчив би його особу. Фільм розповідає про те, як Саша виживає у світі, та про ситуацію, що склалася у його стосунках з іншими людьми та органами управління. Увага глядача та лінія конфлікту загострюється на тому, що той, хто видає «папірець», не думає про те, що чекає на цих людей у майбутньому.

У полі

АНДРІЙ ЛИТВИНЕНКО: режисер
ДЕН СТРАШНИЙ: оператор

Цей фільм – про заповідник "Аксанія Нова". Про людей, які люблять це місце й віддають своє життя, піклуючись про дику природу. Парадоксально, але всі вони мають одну мету: благополуччя "Асканії Нової", але не можуть домовитися між собою. Наш герой, Микола Хлебнюк, вже 20 років як звільнений з робочого місця у заповіднику й живе у напівзруйнованому будинку в Асканії, але нікуди виїздити не збирається. Наш фільм – про ту таємницю, яка змушує його залишитися.

Пенальті правосуддя

В'ЯЧЕСЛАВ БІГУН: режисер
ЮРІЙ ЧИЖМАР: продюсер

Богдан — знаний і щасливий хлопець. Спортсмен, воротар команди. Гарна дружина, славний син. Життя прекрасне, допоки він не потрапляє у пастку долі — руки системи. Так звана “торпеда” настільки змінює його, що він думає покінчити з життям. Проте воля до життя перемагає. Він бореться до останього. Й, протидіючи системі, завдяки батьку й добродію, добивається правосуддя — у Європейському суді. 

Право на протест. Початок

АКСІНЬЯ КУРІНА: pежисер
СВІТЛАНА ДІОДНА (ДУДЯК): оператор

Увечері 21 листопада 2013 р., після відмови української влади від підписання угоди про асоціацію з ЄС, журналіст Мустафа Найєм на своїй сторінці у Фейсбуці закликав людей вийти на Майдан Незалежності. Це стало початком загальноукраїнської акції протесту, наймасштабнішої за всю новітню історію країни. Камера спостерігає за журналістом під час роботи, зустрічей з друзями та громадськими активістами.

Під мостом

ЖАННА ДОВГИЧ: режисер
ДМИТРО МАКСИМЕНКО, САШКО БОЙКО, АЙЮБ ГАГРАМАНОВ, PAVEL ZMEY, СЕРГІЙ ПОЗНАНСЬКИЙ: оператори
АРТЕМ МОСТОВИЙ: звукорежисер

Нігерієць Мартін вже більше 20 років в Україні. Отримавши вищу юридичну освіту в київському університеті, він торгує взуттям та одягом на базарі. У нього навіть був свій “бутік” на відомому ринку секонд-хенду “Шулявка” під Індустріальним мостом у Києві. Кілька років тому ринок закрили під приводом реконструкції, але він і досі стоїть в риштуванні. Як складається життя Мартіна? Чим він живе – минулим чи майбутнім?

Команда Інді Лаб

Дмитро Тяжлов, куратор «Інді Лаб»

Дмитро Тяжлов народився у 1976 р. в м. Дніпродзержинську у Східній Україні. Здобув вищу освіту у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення. Впродовж 10 років працював оператором-постановником на українському телебаченні. За цей час ознайомився з усіма жанрами кіномистецтва, від художнього до лялькового мультиплікаційного та документального. Згодом Дмитро вирішив, що самостійно зніматиме, режисуватиме та редагуватиме свої фільми, й вже невдовзі зробив кілька документальних короткометражок, документальних телесеріалів, а також свій перший повнометражний документальний фільм «Я пам’ятник собі» (2009). Естетика робіт Тяжлова чітко вписується у традицію «прямого кіно» в документалістиці, яка робить акцент на безперервній зйомці із забезпеченням якнайменшого втручання у події, фіксації людського спілкування та буденності повсякденного життя без музичного супроводу, закадрових коментарів чи явних намагань витлумачувати чи пояснювати події, що розгортаються перед об’єктивом.

Зараз Дмитро Тяжлов працює куратором курсу операторської майстерності у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення, а також пише мистецтвознавчу дисертацію з теорії зйомок документального кіно автором, який є одночасно режисером та кінооператором. Одночасно Дмитро працює над кількома проектами документальних фільмів.

 

Елла Штика, координатор «Інді Лаб»

Вивчала кіновиробництво у Київському державному університеті театру, кіно і телебачення. У 2001 р. започаткувала власну продакшн-компанію «Нью Київ», залучивши до роботи у ній тих, хто щиро поділяє основну мету діяльності, пов’язану із створенням потужних документальних фільмів на теми актуальних соціальних питань українського життя у всьому його розмаїтті. Окрім кіновиробництва, Елла також займається виконанням проектів у сфері кінодокументалістики, зокрема, організацією семінарів, майстер-класів та показів. Бере участь у навчальних заходах на тему створення документального кіно, що організовуються за підтримки ЄС, ПРоООН та Посольства США в Україні. З 2011 р. є координатором семінарів, програми тематичних дискусій та майстер-класів «Інді Лаб» (лабораторії документалістики для молодих кінематографістів), які проводяться в рамках Фестивалю американського кіно «Незалежність». З 2012 р. працює менеджером з організації заходів та подій у Проекті «Регіональне бюро моніторингу та розвитку потенціалу Програми Східного партнерства «Культура».

Сергій Доценко, монтажер «Інді Лаб»

Микола Базаркін, монтажер «Інді Лаб»

Ярослав Броль, монтажер «Інді Лаб»

Дмитро Нестеров, монтажер «Інді Лаб»

Соня Богословська, асистент «Інді Лаб»

Close