ФЕСТИВАЛЬ АМЕРИКАНСЬКОГО ★★★★★
КІНО НЕЗАЛЕЖНІСТЬ / 27.02-5.03 ★★★

 

Майстер-клас: Роксі Топорович

В рамках фестивалю «Незалежність» його програмний директор Роксі Топорович проведе майстер-клас.
 
Режисер та продюсер Роксі Топорович працює ось уже понад 15 років. Як художник вона брала участь у роботі над такими телепроектами, як «Суботнім вечором наживо» (Saturday Nigth Live), «Закон і порядок» (Law and Order), кінофільмами – «Учень чаклуна» (The Sorcerer’s Apprentice), «Інші хлопці» (The Other Guys), «Алекс Кросс» (Alex Cross), та стрічками, що незабаром вийдуть у прокат – «Admission» із Тіною Фей та «Delivery Man» із Вінсом Воном.
 
Від 2007 Роксі також бере участь у роботі кінофестивалів як відеопродюсер та відбірник «Трайбеки» та Гемптонського фестивалю. Вона входить до відбірковій комісії Американського конкурсу документального кіно на «Санденсі», а також працювала у сценарній лабораторії цього ж таки фестивалю. В кіноофісі «Санденса» Роксі з 2010 року. 2012 вона стала програмним директором Фестивалю американського кіно «Незалежність» у Києві; нещодавно її оголосили програмним директором Фестивалю культурних фільмів у Клівленді.
 
2004 року Роксі заснувала KinoRox Productions. Її повнометражний документальний фільм «Фольк!» (Folk!) був показаний у Північній Америці та Європі й вийшов на DVD 2011 року. Роксі стала авторкою комедійного веб-серіалу, присвяченого слов’янській проблематиці «Другий та дев’ятий» (2nd and 9th). Наразі вона готується до зйомок другого повнометражного документального фільму «Подорож на Схід» (Road Trip East) і працює над іншими проектами.
 
Роксі здобула ступінь бакалавра з кіно та телебачення у Школі Тіша Нью-Йоркського університету, а також стала призеркою нагороди Фундації Чарлза та Люсілль Кінґів для визначних студентів кіно і телебачення.