AMERICANINDEPENDENCEFILM FESTIVAL

ВСЯ ЦЯ КРАСА ТА КРОВОПРОЛИТТЯ

All the Beauty and the BloodshedСША / 2022 / 117’
Режисер: Лора Пойтрас
Продюсер: Нен Ґолдін, Говард Ґертлер, Джон С. Лайонс, Йоні Ґоліджов, Лора Пойтрас
Тривалість: 1 год 57 хв

Придбати квитки

Киів: кінотеатр Жовтень 10.09 / 11:45Киів: кінотеатр Жовтень 11.09 / 17:50

Документальна стрічка від лауреатки премії «Оскар» Лори Пойтрас про всесвітньо відому художницю та активістку Нен Ґолдін.
Скрізь, де можна побачити роботи Нен Ґолдін, – і в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку і в Національній галереї в Лондоні, – часто можна зустріти і прізвище «Саклер» – власників однойменної компанії-мецената. Родина Саклерів володіла фармацевтичним концерном, який заробив мільярди на знеболювальному препараті «Оксіконтин». Концерн приховав ризики виникнення залежності від препарату та зробив значний внесок у поглиблення опіоїдної кризи в США. Нен Ґолдін приймала препарат після стоматологічної операції і, через колишню наркотичну залежність, пережила сильний рецидив.
У 2017 році вона оприлюднила правду про препарат і заснувала групу активістів P.A.I.N., мета якої – перешкодити музеям приймати пожертви від Саклерів.
Нагороди: «Золотий лев» Венеційського кінофестивалю у 2022 році та номінація на премію «Оскар» у 2023 році.

Illustration

Якщо ви коли-небудь сумнівалися, що мистецтво, лють і вчинки можуть стати початком значних зміх, подивіться як Ґолдін поєднала всі ці три сили у боротьбі з опіоїдною кризою, яка ледь не вбила її, тим самим довівши, що «вуличний галас» таки має відчутну силу.

Роберт Ейбел, Los Angeles Times