AMERICANINDEPENDENCEFILM FESTIVAL

KISS THE FUTURE

Kiss the Future
США, Ірландія / 2023 / 103’
Режисер: Ненад Чічін-Сейн
Продюсери: Метт Деймон, Бен Еффлек, Сара Ентоні
Тривалість: 1 год 43 хв

Фільм про небезпеку націоналізму та про мистецтво як засіб протесту. «Kiss the Future» розповідає про діяльність творчої підпільної спільноти у воєнному Сараєві 90-х. Югославія розпадається, Сараєво під облогою, в Боснії триває війна. Блокада триває роками. Життя перетворюється на протест, а рок- і панк-музика стають джерелом натхнення і відволікають від щоденного террору сербських обстрілів.

Американець, який допомагає з гуманітарною допомогою в Сараєві, надихається місцевим опором, і пропонує, на перший погляд, ексцентричну ідею: він запрошує всесвітньо відомий рок-гурт U2 привернути увагу до війни. Гурт погоджується. Після серії інтерв'ю гурт обіцяє виступити в Сараєві після закінчення війни. «Kiss the Future» документує цю обіцянку – U2 грають концертом перед 45 тисячами місцевих прихильників у звільненій столиці. Концерт стає святковим спогадом у колективній свідомості Сараєва і свідченням того, що його жителі не лише пережили блокаду, але й стали сильнішими і довели, що музика та мистецтво є елементами повстання.

Illustration

Kiss the Future – це портрет міста та людей, які взяли на озброєння культуру; це також історія рок-гурту, який досліджує межі свого впливу на реальний світ. Але, перш за все, це насичена подіями та зворушлива документальна стрічка про те, як мистецтво допомагає чинити опір та рятувати.

Стів Понд, TheWrap