AMERICANINDEPENDENCEFILM FESTIVAL

ТАР

TárСША, Німеччина / 2022 / 158’
Режисер: Тодд Філд
Продюсер: Тодд Філд, Александра Мілчан, Скотт Ламберт
Актори: Кейт Бланшетт, Ноемі Мерлан, Ніна Госс
Тривалість: 2 год 38 хв

Придбати квитки

Киів: кінотеатр Жовтень 10.09 / 13:50Львів: Планета кіно Форум 10.09 / 13:00

«Тар» – психологічна драма 2022 року, на написання та створення якої Тодда Філда надихнула виконавиця головної ролі, Кейт Бланшетт. У стрічці актриса втілює Лідію Тар, впливову диригентку одного з найбільших оркестрів Німеччини. Ми бачимо Тар на піку її кар’єри – вона одночасно готується до презентації власної книжки і довгоочікуваного прем’єри П’ятої симфонії Малера. Але протягом кількох наступних тижнів, репутація Лідії зазнає серйозного удару. Таким чином, стрічка досліджує феномен влади у сучасному суспільстві, її можливостей, тривалості та крихкості.

«Тар» отримав схвальні оцінки від кінокритиків, зокрема за акторську гру Бланшетт та сценарій і режисуру Філда.

Найбільша кількість кінокритиків визнала його найкращим фільмом 2022 року. На 95-й церемонії вручення премії «Оскар» «Тар» отримав шість номінацій, зокрема за найкращий фільм і найкращу режисуру.

Illustration

Можна починати карбувати ім'я Кейт Бланшетт на «Оскарі» за найкращу жіночу роль. Її віртуозне втілення диригентки класичної музики, яку не хвилює cancel culture – абсолютно приголомшлива. Ця вражаюча робота Тодда Філда повинна згадуватися у всіх списках найкращих фільмів 2022 року.

Пітер Треверс, ABC News