AMERICANINDEPENDENCEFILM FESTIVAL

ПОРЦЕЛЯНОВА ВІЙНА

Porcelain WarСША, Україна, Австралія / 2024 / 98’
Режисери: Слава Леонтьєв, Брендан Белломо

Гран-прі фестивалю Sundance 2024Українська прем’єра фільму за участі героїв стрічки відбудеться у межах Фестивалю американського кіно “Незалежність”.

Цей фільм – спільна робота американця Брендана Белломо і харків’янина Слави Леонтьєва про українських художників-керамістів Славу, Аню та Андрія, які з початком війни вирішують залишитися і боротися, змагаючись із солдатами, на яких вони перетворилися.

"Порцелянова війна" - справжня кінематографічна перлина. Леонтьєву та співрежисеру Брендану Белломо вдається витончено вловити дисонанс між жахіттями війни та тендітною красою природи і мистецьких практик. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають у витонченій анімації, яка знайомить глядача з історією їхніх творців та та труднощами, які вони долають.

Журі фестивалю Sundance відзначило роботу такими словами: “Саме створення цього документального фільму, в якому присутні пафос та зло, гриби та дракони, є прагненням до добра. Ми нагороджуємо його за важливий голос зсередини жорстокої війни в Україні, який закликає піклуватися про тих, хто готовий віддати власне життя, щоб зберегти гуманність у собі та в інших”.

Illustration

Кінооповідання можуть набувати різних форм. Але настільки крихкою та споглядальною є напевно, лише «Порцелянова війна»

Screen Daily