INDIE LAB 2013
Повернутись
В'ЯЧЕСЛАВ (СЛАВІК) БІГУН
В'ячеслав (Славік) Бігун народився в багато-етнічному Закарпатті, вивчав право та іноземні мови в провідних університетах України та світу; вчений-юрист. Перші його аматорськіфільми— про студентське життя в Україні та США; певний час провівуГоллівуді. Упродовж останніх 15 роківзаймався юридичною наукою, практикою та журналістикою, а також громадською діяльністю. У 2011 роціопублікував книгу "Юридичні фільми". Працюючи юристом в Європейському суді з прав людини, професійно зайнявся кіно. Провів численні презентації з кіно про права людини (останнім часом в Італії, Румунії, Литві, Грузії, Туреччині, Ірландії). Продовжуючи займатися юрнаукою та здобуваючи професійну освіту режисера, працює над першими професійними фільмами: "Серце мами" (про Лесю Гонгадзе), "Україна в Суді" (про захист прав людини) та "Мати" (про долю матері за оповіданням О. Довженко)
ПЕНАЛЬТІ ПРАВОСУДДЯ

Життя прекрасне поки спортсмен не стає жертвою корумпованої кримінальної системи. Втративши все, він не опускає руки: завдяки своєму батьку та адвокату він шукає правди в Європейському суді з прав людини
Повернутись
ЖАННА МАКСИМЕНКО-ДОВГИЧ
Жанна Максименко-Довгич народилася 1977 року в Києві. Закінчила Інститут Журналістики Київського Державного Університету ім. Тараса Шевченка з відзнакою. Працювала копірайтером у рекламних агентствах. Більше 10 років працювала на телебаченні. Перший документальний цикл "Контекст" вийшов у 2004 році на телеканалі "Тоніс". Працювала продюсером і режисером на MTV Ukraine з 2007 по 2010 рр. Останнім часом працює як незалежний сценарист і режисер.
ПІД МОСТОМ

Нігерієць Мартін вже більше 20 років в Україні. Отримавши вищу юридичну освіту в київському університеті, він торгує взуттям та одягом на базарі. У нього навіть був свій "бутік" на відомому ринку секонд-хенду "Шулявка" під Індустріальним мостом у Києві. Кілька років тому ринок закрили під приводом реконструкції, але він і досі стоїть в риштуванні. Як складається життя Мартіна? Чим він живе – минулим чи майбутнім?
Повернутись
АНАСТАСІЯ ХОНЯКІНА
Тележурналіст в сфері внутрішньої та міжнародної політики. Власний кореспондент телеканалу RTVi в Україні. Працювала на телеканалі «ПІК» в Грузії, телеканалі «5 канал» в Україні, стажувалась на телеканалі «Deutsche Welle» в Німеччині. За освітою – журналіст-телевізійник (Київський міжнародний університет) та фахівець в області права (Київський національний економічний університет), здобувала освіту у Вільному університеті Берліна, Інституті видавничої справи та комунікацій. Авторка документальних фільмів «Війна в Чечні. Люди», «Війна в Чечні. Люди в формі».
LOVE... SHARE...

Вони роблять те, що їм наказали. На їх шляху тисячі. Вона одна з багатьох...
Повернутись
АКСІНЬЯ КУРІНА
Закінчила КДІТМ за спеціальністю «кінознавство». Працювали кінокритиком, журналістом, сценаристом. Останні три роки працює у громадській організаціїCentre UA. Сфера професійних інтересів – проекти, які поєднують в собі громадський активізм й творчі практики.
ПРАВО НА ПРОТЕСТ. ПОЧАТОК

У вечері 21 листопада 2013 р., після відмови української влади від підписання угоди про асоціацію з ЄС, журналіст Мустафа Найєм на своїй сторінці у Фейсбуці закликав людей вийти на Майдан Незалежності. Це стало початком загальноукраїнської акції протесту, наймасштабнішої за всю новітню історію країни. Камера спостерігає за журналістом під час роботи, зустрічей з друзями та громадськими активістами.
Повернутись
ХРИСТИНА ЛЮЛЬЧЕНКО
Христина Люльченко народилася у 1988 р. у Республіці Саха (Якутії). Закінчила Театральний факультет КНУ театру, кіно та ТБ. ім. Карпенко-Карого. Працювала в різних театрах актрисою та помічником режисера. у 2012 та 2013рр була організатором Севастопольського Міжнародного Фото-Кіно Фестивалю
БЕЗ ПАСПОРТУ

Цей фільм – про те, що можна, й чого не можна у світі людини, яка не має паспорту. Головний герой – такий собі Олександр Шайго. Він, з його власних слів, народився у Якутії й по народженні так і не був ніде зареєстрований, тож до цього дня не має жодного документу, що посвідчив би його особу. Фільм розповідає про те, як Саша виживає у світі, та про ситуацію, що склалася у його стосунках з іншими людьми та органами управління. Увага глядача та лінія конфлікту загострюється на тому, що той, хто видає «папірець», навіть не думає про те, що чекає на цих людей у майбутньому.
Повернутись
АНДРІЙ ЛИТВИНЕНКО
Відзняв свій перший документальний фільм, коли жив у Херсоні. Йому так сподобалося, що вирішив займатися цим надалі. Потів вчився в університеті. Зробив кілька документальних, телевізійних та ігрових проектів. Вчився у Варшаві, у документальній студії школи А. Вайди. Зараз планую відзняти такий фільм, який вразить усіх вас!
У ПОЛІ

Цей фільм – про заповідник «Аксанія Нова». Про людей, які люблять це місце й віддають своє життя, піклуючись про дику природу. Парадоксально, але всі вони мають одну мету: благополуччя «Асканії Нової», але не можуть домовитися між собою. Наш герой, Микола Хлебнюк, вже 20 років як звільнений з робочого місця у заповіднику й живе у напівзруйнованому будинку в Асканії, але нікуди виїздити не збирається. Наш фільм – про ту таємницю, яка змушує його залишитися.
Повернутись
НАДІЯ ПАРФАН ТА МАРІЯ СТОЯНОВА
Надія Парфан закінчила культурологію в Києво-Могилянській Академії та соціальну антропологію в Центральноєвропейському Університеті (Будапешт). У 2012-2013 була стипендіаткою програми Фулбрайт в університеті Темпл (Філадельфія), де вивчала візуальну антропологію та урбаністику. Працювала лінійною продюсеркою на зйомках американських незалежних фільмів, що знімалися на території України. Співпрацює з кінофестивалями «Молодість», «Докудейз УА», Wiz-Art. Громадська активістка, авторка публікацій про сучасну культуру, урбаністику, права лгбт, права жінок.

Стоянова Марія закінчила «Києво-Могилянську академію» за спеціальністю "Культурологія" та Центрально-європейський університет (Будапешт) за спеціальністю "Соціологія та соціальна антропологія". Працювала журналісткою, перекладачкою, медіа координаторкою та координаторкою освітньої секції на українських міжнародних кінофестивалях. Перший досвід створення документального кіно отримала під час навчання у Будапешті. Надалі знімала та монтувала аматорські відеоролики, а також відео, присвячені захисту прав людини - зокрема, активістські акції на теми ЛГБТ та ґендеру.
ЕКЗАРХ

Молодий православний священик вирішив піти з Києво-Печерської Лаври, де стало забагато нетерпимості та лицемірства. Його нова паства - це геї, лесбійки, бісексуальні і трансгендерні люди, а також люди, що живуть зі СНІДом. Та офіційна православна церква відмовляє їм у праві бути християнами, а гомофобне суспільство змушує приховувати свою сексуальну орієнтацію. Що повинно статися, щоб ЛГБТ прийняли до лона Церкви?
Повернутись
ОКСАНА ШОРНІК
Оксана – випускниця Херсонського державного університету, журналістка тапозаштатна кореспондентка телеканалу «Тоніс» і газети «Сьогодні». З 2005 року працює радіо- і тележурналісткоюХерсонської обласної держтелерадіокомпанії «Скіфія». Учасниця міжнародних теле- і радіофестивалів та Херсонського фестивалю документальногокіно «Документ». Також працювала в жанрі журналістських розслідувань. Членкиня Національної спілки журналістів України з 2010 року.
БІЛЬШЕ НІЖ МИКОЛАЙ

«Той випадок, коли прагнеш охопити неосяжне, проте маєш обрати лишодин шлях і дотримуватися його будь-якою ціною. Я залишатимуся священиком». Історія священика, який щодня має робити свій вибір. Хто він? Священик? Екоактивіст? Громадянин? Чи просто людина?