США, Канада / 2019 / 132'
КВІН ТА СЛІМ
Режисерка: Меліна Матсукас
Сценаристи: Ліна Вайті, Джеймс Фрей
У ролях: Деніел Калуя, Джоді Тернер-Сміт, Бокім Вудбайні, Хлое Севіньї, Флі, Стерджелл Сімпсон
КВІН ТА СЛІМ
США, КАНАДА / 2019 / 132'
Режисерка: Меліна Матсукас
Сценаристи: Ліна Вайті, Джеймс Фрей
У ролях: Деніел Калуя, Джоді Тернер-Сміт, Бокім Вудбайні, Хлое Севіньї, Флі, Стерджелл Сімпсон


Найкращий режисерський дебют – Національна рада кінокритиків США, 2019. Ще 4 нагороди та 28 номінацій.

СИНОПСИС
Під час нічим не прикметного першого побачення в Огайо, чорного чоловіка (Деніел Калуя, «Пастка») та чорну жінку (Джоді Тернер-Сміт) зупиняє поліція за незначне порушення на дорозі. Ситуація виходить з-під контролю з несподіваними та трагічними наслідками, коли чоловік убиває офіцера поліції через самозахист. Відчуваючи страх і загрозу втратити життя, чоловік, що працює продавцем, та жінка – кримінальна юристка – змушені тікати. Але інцидент потрапив на відео і розлетівся по інтернету, тож пара, сама того не знаючи, перетворюється на символ травм, терору, скорботи та болю різних людей по всій країні.
У дорозі ці двоє ненавмисних утікачів побачать себе та інших у найжахливіших та найвідчайдушніших обставинах, а також пізнають глибоку та сильну любов, що розкриє людяність, спільну для обох героїв, і змінить їхні життя назавжди.
Стаючи в один ряд із такими стрічками, як «Виклик» та «Тельма і Луїза», «Квін та Слім» є потужною історією кохання, що підвищує політичну свідомість і наголошує на небезпеці расизму та показує руйнівну ціну насильства.
Дворазова володарка нагороди «Ґреммі» – режисерка Меліна Матсукас є кіноавторкою-візіонеркою, яка стоїть за створенням таких знакових попкультурних подій, як серіал «Біла ворона» (НВО), епізод «День подяки» серіалу «Майстер на всі руки» (нагорода «Еммі», Netflix) та кліп Бейонсі Formation; а також лавреатка премії «Еммі» за серіал «Майстер на всі руки» Ліна Вайті, представляють потужну драму «Квін та Слім».

«Квін та Слім» це один із тих рідкісних фільмів, після перегляду яких, глядачі не можуть втриматися від обговорення. Втім, навіть якщо сила фільму в ширшому його контексті, сама подорож не стає менш важливою за місце призначення. – Браян Ловрі, CNN.com
КВИТКИ